Pereiti prie turinio

SINAK S-102™ naudojimas

1. Pasiruošimas SINAK S-102™ priemonės instaliavimui (testavimas)

 • Visi darbai, kurie yra susiiję su betono paviršiaus apdaila, turi būti baigti: betono skleidimas, išlyginimas, vibravimas, sutankinimas. *(1)
 • „Žalio“ betono paviršius turi būti sukietėjęs tiek, kad vaikštant ant jo neliktų žmogaus pėdų pėdsakų. Pastaba: jei purkštuvas turi teleskopinį kotą, ar turite galimybę nelipant ant žalio betono paviršiaus nupurkšti visą plota, tai purškimas pradedamas iš karto, kai tik paviršius tampa matinis ir ima įgerti betono priežiūros priemonę.
 • Jei kontrolinėms siūlėms pjauti buvo naudojamas ankstyvasis kontrolinių siūlių pjovimo būdas, tai jis turi būti užbaigtas, o pjovimo metu susikaupusios dulkės nuvalytos. *(2)
 • Pirmiausia atliekamas „žalio“ betono paviršiaus įgeriamumo testas: nedidelis betono paviršiaus plotas nupurškiamas kietėjančio betono priežiūros priemonė SINAK S-102™. Jei ant paviršiaus atsiranda vandens „karoliukų“ efektas (žiūrėti Nuotrauką nr. 1), tai parodo, kad priemonę naudoti dar anksti. Testą reikia pakartoti praėjus 15-30 min., priklausomai nuo aplinkos temperatūros.
 • Jei vėliau atliekant testą priemonė įgeriama vienodai ir nematyti vandens karoliuko efekto (žiūrėti Nuotrauką nr. 2), tai galite pradėti kietėjančio betono priežiūrą su SINAK S-102™ priemone.
Betono-patikrinimas-SINAK-S102

Nuotrauka Nr. 1

Nuotrauka Nr. 2

2. Priemonės SINAK S-102™ instaliavimas

 • Priemonės instaliavimas atliekamas remiantis gamintojo nurodymais, kurie pateikiami priemonės informaciniame lape. Visą informaciją gali suteikti gamintojo atstovas (UAB Betono zona, Dvaro g. 6, Klaipėda, tel: +370 46 422144, el. p.: info@betonozona.lt).
 • Kietėjančio betono priežiūros priemonės SINAK S-102™, esančios pakuotėje, nereikia papildomai maišyti.
 • Naudojant SINAK S-102™ betono paviršius turi būti apdorojamas bent 2 kartus. Pastaba: paviršius dengiamas lengva, vienoda dulksna, taip, kad nesusidarytų medžiagos perteklius (balutės) ant paviršiaus. Bet koks gausus purškimas ar priemonės pylimas ant betono yra nepageidautinas.
 • Kada dengti antrą sluoksnį? Dar kartą betono paviršius purškiamas iškart išdžiūvus betonui po pirmojo dengimo, t. y., kai palietus delnu betono paviršių nelieka drėgmės pėdsakų ant jo, o patamsėjusi betono paviršiaus spalva grįžta į šviesesnę.
 • Išdžiuvus antram sluoksniui – instaliavimas yra baigtas.
 • Jei buvo vertikali betoninė siena, o priemonės SINAK S-102™ buvo per gausiai užpurkšta bei atsirado matomi medžiagos nubėgimo paviršiumi „raštai“, tai rekomenduojama, antram sluoksniui šiek tiek nudžiūvus, betono paviršių nupurkšti švariu vandeniu.
 • Visos ankščiau išvardintos procedūros turi būti baigtos visame plote. Vienintelė priežastis, dėl kurios darbai gali būti stabdomi, tai lietus.

DĖMESIO: kietėjančio betono priežiūra gali būti atidėta tik dėl šalto aplinkos oro, didelės drėgmės patalpoje bei lietaus. Taip pat, jei betono apdirbimas baigiasi vėlai vakare, o paviršius vis dar minkštas. Esant tokiom salygom priemonės SINAK S-102™ instaliavimas pradedamas iš karto, kai tik paviršius nudžiūva ir aplinkos sąlygos leidžia, tačiau ne vėliau kaip sekantį rytą.

(1)* DĖMESIO: Jei kontrolinės susitraukimo siūlės pjaunamos kitą dieną ar dar vėliau, tai būtina naujai išpjautas kontrolinių siūlių vietas padengti priemone SINAK S-102™, prieš tai pašalinus pjovimo metu susikaupusias dulkes bei vandens – cementinių dulkių skiedinį.

(2)* DĖMESIO: SINAK S-102™ priemonę galima naudoti greitam betono drėgmės garavimui lėtinti. Taip pat kaip pirmos pagalbos priemonę, kuri palengvina betono paviršiaus apdirbimą bei pakeičia žalingą betono apdirbėjų įprotį purkšti, pilti ar laistyti vandenį ant greitai pradedančio kietėti betono paviršiaus ploto. Tą daryti griežtai draudžia visos statybos darbų techninės priežiūros institucijos geros betono klojimo praktikos šalyse. Siekiant teisingai prižiūrėti kietėjantį betoną, naudokite SINAK S-102™. Atliekant betono priežiūrą visada reikia pasikliauti sveika logika. Jei matome, jog dengiant antrą sluoksnį betonas greitai sugeria priemonę – būtinai denkite priemonę ir trečią kartą. Tai ypatingai svarbu esant karštam, saulėtam ir vėjuotam aplinkos orui.

Daugiau informacijos rasite produkto puslapyje.