Pereiti prie turinio

Netinkamai atlikta kietėjančio betono priežiūra

Neprofesionaliai atlikta kietėjančio betono priežiūra

Betonui kietėjant tinkamai atlikti jo priežiūrą/apsaugą yra labai svarbu. Kas atsitinka betonui, jei jis subręsta nekokybiškai atlikus kietėjančio betono priežiūrą? Nuotraukoje matomas nupoliruoto betono paviršiaus fragmento vaizdas. Betono kerna buvo išpjauta iš tilto važiuojamosios dalies Anglijoje 1970 m. Nuotrauka padaryta naudojant skenuojantį elektroninį mikroskopą (SAM), kurioje aiškiai matomas neteisingai atliktos kietėjančio betono priežiūros rezultatas – tilto važiuojamosios dalies betono paviršiaus sluoksnis yra porėtas, daug nehidratavusio cemento grūdelių. Atlikus detalesnę bandinio analizę nustatyta, jog betono paviršiuje, 1 mm gylyje hidratacija yra įvykusi. Matoma, jog tokiame gylyje cementinis akmuo yra tankus. Tačiau arčiau betono paviršiaus hidratacija sustojo dėl drėgmės trūkumo. Susiformavusios kapiliarinės poros parodo buvusio vandens sankaupas iki išgaravimo.

Ar gali hidratacijos procesas betone atsinaujinti vėliau esant palankioms sąlygoms?

Nuotraukoje matomo betono paviršius natūralioje aplinkoje buvo mirkomas lietaus vandens, tačiau kietėjančio betono paviršiuje pradinės hidratacijos metu susiformavęs apsauginis barjeras apie cemento grūdelius yra nepralaidus drėgmei, todėl yra užkertamas kelias galimai vėlesnei cemento grūdelių hidratacijai. Nekokybiškai atlikta betono priežiūra jo kietėjimo metu neužtikrino cementinio akmens struktūros apsaugos, todėl vėlesnė hidratacija dėl palankių aplinkos sąlygų (lietaus vandens) neatsikartojo. Nuotraukoje matomam betono bandiniui skubus giluminis remontas nėra būtinas, tačiau jei toks porėtas paviršius bus veikiamas pastovios mechaninės trinties, užšalimo-atšilimo ciklų su periodiniu druskingo vandens įgėriu – po kurio laiko remontas bus neatidėliotinai reikalingas ir brangus. Jei dekoratyvinio betono paviršius būtų toks porėtas – remontas būtų reikalingas iš karto. Prastai atlikta kietėjančio betono priežiūra neigiamai veikia ne tik betono paviršiaus kokybę, bet ir visą konstrukcinį elementą. Sumažėjęs betono stipris neigiamai veikia ribines saugios eksploatacijos charakteristikas ir nieko nedarant gali sukelti avarines situacijas.

Vienareikšmiškai tvirtinti, kad visais atvejais pakartotina vėlesnė hidratacija niekada negali įvykti, jei buvo nekokybiškai atlikta pradinė kietėjančio betono priežiūra, negalime. Visada yra daug skirtingų aplinkybių, tačiau svarbiausia iš jų yra kritinis laiko tarpas tarp prasidėjusios kietėjančio betono dehidratacijos ir pakartotino sudrėkinimo. Aplamai kalbant, jei kietėjančio betono paviršius išdžiūvo, ką galima vadinti „išdžiovinta mikrostruktūra“, tai tikėtis vėliau pilnos, efektyvios, atsinaujinančios hidratacijos neverta. Betono paviršius liks porėtas bei silpnas ir reikalaus neatidėliotinų remonto darbų. Daug paprasčiau ir lengviau iš karto atlikti kokybišką kietėjančio betono priežiūrą.

Daugiau informacijos rasite produkto puslapyje.

Panašūs straipsniai

Visi straipsniai

SINAK S-102™ tyrimų ataskaita

2019 metų pabaigoje SINAK kompanija gavo keletos JAV valstijų : Niujorko, Mičigano, Naujojo Džersio transporto departamentų rekomendacijų atlikti nepriklausomoje laboratorijoje, pagal JAV galiojančią praktiką, medžiagos SINAK S-102™ tyrimus pagal tris ASTM standartus: ASTM C672/C672M-12 „ Standartinis bandymo metodas nustatyti betono paviršių veikiamų ledo susiformavimą stabdančiomis cheminėmis medžiagomis atsparumą aižėjimui“ ASTM C666 / C666M-15 „Standartinis betonoSkaityti daugiau

Kiek laiko prižiūrėti kietėjantį betoną?

Kietėjančio betono priežiūros laikas, atsižvelgiant į vandens ir cemento santykį cementinės pastos kapiliaruose Dėl permainingo Lietuvos klimato, drėgmės ir šalčio, betono irimas yra amžina problema. Betono atsparumas šalčio-šilumos ciklų poveikiui priklauso nuo cementiniame akmenyje susiformavusios atvirų ir uždarų kapiliarų struktūros. Kuo betono cementinis akmuo yra poringesnis, tuo daugiau drėgmės betonas sugeria ir tuo greičiau prasidedaSkaityti daugiau